Читання,
3клас
Тема: Як з
явилися квіти незабудки?
„ Про що розповіли
Незабудки.”
І . Калиниць.
Мета:закріплювати знання
про особливості
чарівних казок; визначати головну дійову
особу і характеризувати її ;
удосконалювати уміння читати в
особах; передавати почуття мовців
і своє ставлення до прочитаного; розвивати читацький інтерес
та навички самостійного читання; виховувати бережливе
ставлення до живої
природи.
Обладнання:ілюстрації
підручника,
ілюстрації різних квітів,
гра „ Лото”, „Чарівна скри-
нька”.
Грамзапис пісні
„ Квіти”.
Тип – урок
засвоєння нових знань .
Хід уроку
1.
Підготовчі вправи.
а) Робота з таблицями
Шульте .
б) Промовляння скоромовки:
„ Сів шпак
на шпаківню
Заспівав шпак півню:
-
Так ,
як ти не вмію я ,
Ти не
вмієш так , як я”
в) Швидкочитання за
1 хвилину (
3 рази ).
2.Повторення вивченого.
а) Завдання із „ Чарівної
скриньки”.
б) Робота в парах . Гра „
Лото”( з двох частин
складіть і прочитайте
прислів я ).
3) Актуалізація
опорних знань .
Діти ,
які квіти ви
знаєте ?
Всі ми любимо
квіти , бо вони
дарують нам красу , здоров я ,
приносять в наші
оселі радість і
щастя. У кожного з
вас є улюблена
квітка , а чи
знаєте ви, як
з явились ці квіти ,
чому так називаються .
Багато квітів мають
цікаві історії походження ,
Сьогодні ми
дізнаємося , як виникли
квіти незабудки,
прочитавши казку І .
Калинця „Про що
розповіли Неза- будки”. І .
Калинець написав багато
цікавих пізнавальних
казок і оповідань
про дивний світ
рослин і тварин.
4) Робота
над новим матеріалом .
а)Комбіноване читання
казки (вчитель - учні ). Перевірка розуміння. Про , які
квіти розповідється ? Розгляд
ілюстрації „ Незабудки” , на
дошці . Хто дійові особи ?
б) Словникова робота . Записано на
дошці .Літепло – тепла вода гайовик – лісовик; не позатерпали – не позасихали .
Виправляння у правильному
читанні важких слів .
Літеплом , нагодилась ,
знітилася , блідо- блакитні , дрібні – предрібні , попереплутувалися.
в) Читання казки
учнями мовчки.
Фізкультхвилинка.
г) Робота над
змістом казки .
Вибіркове читання.
Роздивіться ілюстрацію в підруч-
нику (ст. 102). Знайдіть
і прочитайте рядки
тексту , які
відповідають цьому
малюнку. Які квіти на
малюнку?
Якими інструментами користується
дівчинка ? Описати
зовнішній вигляд
дівчинки .
Прочитайте
2-ий абзац і
придумайте до нього запи-
тання.
Яка розмова
відбулася між квітами
і чарівницею ?
Прочитайте.
Мовчки прочитайте
абзац , який починається словами :
„ Дівчинка виглянула ...” Про
що головне роз-
повідається в ньому?
Що трапилось
з дівчинкою в
лісі? (Розкажіть).
Як виникли
квіти незабудки ? ( Прочитайте).
Хто послав
Незабудок на допомогу
дівчинці?
Що сталося
з дівчинкою після
розмови з квітами?
Як цю дівчинку
тепер звуть ?
Які ознаки чарівності
ви помітили в цій
казці ?
д)Мовна діяльність .
Замініть
іншими словами :
не
заслонили сонце – незакрили; нагодилась
чарівниця - з явилася ; блідо-блакитні - світло- голубі;
Знайдіть найдовше
слово в тексті.(попереплутували-
ся -
8скл. ,17б.).
Знайдіть речення, в
якому є слово „ милі”.
Яке це речення?
е)Творча хвилина . Групова робота. Складіть характеристику дівчинки.
ж) Підготовка і
читання уривків казки
в особах.
(як читати слова
квітів - голосно,
впевнино, а чарівниці- ласкаво, дівчинки- з любов”ю,
незабудок- з
добротою.)
Діти, вам
сподобалась ця казка?
Чому вчить ця
казка?
А хто
знає цікаві розповіді, вірші, пісеньки про улюблені
квіти . (розповіді ,
легенди про кульбабку ,
лілію ). Співання пісні
„ Квіти”.
Якщо
ви хочете більше
знати про квіти , прочитай-
те книгу „
Квіти” Б. Вовк(Вчитель
демонструє книгу , ро-
бить анотацію).
Чи
знаєте ви., що
квіти можуть говорити
в справж-
ньому житті, тільки без
слів. Подумайте , про що скажуть
квіти , які ви
подарували мамі на
свято ; які ви
несете 1 вересня
до школи ; які ви поклали
біля пам’ ятника або на могилі .
з) Відгадайте загадки :
Стоять у
лузі сестрички
Золоті очі ,
білі вічки.
(ромашки)
Сонечко в
траві зійшло, усміхнулось , розцвіло.
Потім стало
біле – біле і за вітром полетіло .
(кульбабка)
Що за квіточка колюча і
червона, і пахуча.
(троянда)
Я найперший зацвітаю синім цвітом
серед гаю.
Відгадайте, що за квітка, бо
мене не стане влітку.
(пролісок)
Гра „ Збережемо
природу”.
5) Підсумок уроку . Про що
нове ви дізналися
? Що спо-
добалось вам на
уроці
6) Д/з. Виразно читати і переказувати
„Про що розповіли
Незабудки”. Підготувати
розповідь про улюблену
квітку.
Немає коментарів:
Дописати коментар